видеохолика програма 2013

 

01.08. четвъртък


01.08/19.00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

ОТКРИВАНЕ

РАЗФОКУСИРАНЕ

Състезателна програма

Продължителност: 101 мин.

Елън Уетмор / САЩ / Еротично замъгляване / 2011 / 04:00 / 16:9  
Джулио Боато / Италия / Сънят на разума ражда чудовища / 2013 / 01:15 / 16:9
Дженифър Кембъл / Канада / Посока без посока / 2010 / 03:58 / 16:9
Томоко Хайама / Япония / Във Варна, България / 2012 / 03:29 / 16:9
Сибил Милър / САЩ / Слоновете на Александър / 2010 / 04:57 / 16:9
Мацуда Чика / САЩ/Япония / Чаша небе / 2013 / 02:14 / 16:9
Рафаел Люрон / Франция / Рентгенография на една прогноза / 2013 / 02:05 / 16:9
Жойзе Алвайреш Да Силва (Мадейристки колектив) / Бразилия / Алегория / 03:33 / 16:9
Кал Томпсън /
САЩ / Недостатъчно Дада 5YE / 2013 / 03:30 / 16:9
Ема Хай / САЩ / На Урагания остров / 2013 / 03:14 / 16:9
Робин Лирой-Еванс / Великобритания/САЩ / Натъртено / 2010 / 06:29 / 4:3
Арно Брие / Белгия/Франция / Замръзващи животи / 2012 / 03:30 / 16:9
Стефани Ролан / Белгия / Децата-модели / 2012 / 02:44 / 16:9
Лиза Берке / Германия /Канада / Изгубена / 2012-2013 / 07:00 / 16:9
Анна Гарнър / САЩ / Последователни взаимодействия / 2013 / 01:54 / 16:9
Витолд Жйемишевски / Полша / Влак / 2012 / 04:59 / 16:9
Саманта Мадоник / Канада / Може би е Мейбълин? / 2013 / 02:00 / 4:3
Флориан Дейван / Франция / Четири дни в Зафир / 2013 / 06:00 / 16:9
Еви Апостолу и Константина Хасиаку / Гърция / Раждане / 2012 / 01:15 / 16:9
Джеймс Сназел / Великобритания / Пейзаж / 2009 / 07:00 / 16:9
Марк Нейс (kaто Swoon) / Белгия / В знака / 2013 / 05:03 / 16:9
Арно Брие / Белгия/Франция / Dubai Split / 2012 / 01:30 / 1:1
Евалайка Первин / Дания / Изследван бял обект / 01:11 / 4:3
Кристоф Шварц / Австрия / Родопия / 2012 / 11:00 / 16:9


 

02.08. петък

 

02.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

DEPO: Отворено пространство за изкуства, култура и дебат
Лектор: Асена Гунал (Турция), програмен координатор на DEPO, Истанбул
Уеб сайт >>>
 

02.08/19:30
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

HATTLERIZED MOTORSAW
Аудио-визуален пърформанс на
Макс Хатлер (Великобритания / Германия) и Сун Питерсен (Дания)


02.08/21:30
Варненски куклен тeатър, заден двор

БГ ФОКУС МОКУС
Състезателна програма
Продължителност: 81 мин.

Барбара Домусчиева / България / Бауи на парчета / 2011 / 02:42 / 16:9
Ради Гюлеметов / България / Гравитация / 2013 / 01:00 / 4:3
Крум Янков и Кателина Кънчева  / България / Празно пространство / 2013 / 07:24 / 16:9
Лора Димова / България/Финландия / Разговори / 2013 / 01:42 / 16:9
Елица Иванова / България / Влюбването / 2013 / 07:13 / 16:9
Пламен Соломонски / България/Италия / Документирано нарушение / 2013 / 03:55 / 4:3
Искра Иванова / България / Тяло / 2013 / 03:43 / 16:9
Рада Матева / България/Германия / Емигрантски въпроси / 2012 / 09:30 / 16:9
Илияна Кънчева / България / Автофокус / 2013 / 01:40 / 16:9
Липовански/Ненова/Мечев / България / Посока никъде / 2013 / 05:42 / 16:9
Адриана Кюлевчелиева и Анна Райчева / България / Горе главите! / 2012 / 01:18 / 4:3
Лора Димова / България/Финландия / Мълчанието на прасето / 2013 / 02:58 / 16:9
Росен Спасов / България / София 2 юни посветено на Киаростами / 2013 /03:19 / 16:9
Пенка Минчева / България / Разкрасяване  / 2012 / 05:23 / 16:9
Деян Барарев / България / Ботев е идиот / 2012 / 09:00 / 16:9
Искра Иванова / България / Позитивна негативност / 2013 / 01:40 / 16:9
Липовански-Ненова-Мечев / България / Не я убивай! / 2013 / 03:02 / 16:9 
Бистра Льошевалие и Жоаким Глим / България/Франция / Ясно е / 2013 / 01:54 / 16:9
Диана Бонева / България / Балон пълен с хелий / 2013 / 05:27 / 4:3
Никола Минчев / България / Феновете си тръгват / 2013 / 02:40 / 16:9
Николай Миланов / България / Износ на коли за Марс
(Раковсково) / 2013 / 08:11 / 16:9
Рада Матева / България/Германия / Dear Hedmark / 2012 / 06:33 / 16:9


 

03.08. събота

 

03.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

9-ти Атински видео арт фестивал
Представяне и селекция
Лектори:
Илиас Хаджихристодуло (Гърция) и Еирини Олимпиуърция)

Атински видео арт фестивал, селекция [ENG, PDF] >>>
Продължителност - 55 мин.
Група Sinestetico (Сасу Антонио), Breda 01’40’’ (Италия)
Майкъл Ланган & Тера Махер, Choros 12’57’’ (САЩ)
Панайотис Томарас, Memory tapes 11’22’’ (Гърция)
Нено Белчев, Спектрална разходка 03’54’’ (България)
Азаара Сересо, Наклони 04’37’’ (Испания)
Христос Димоликас, CalocoAlchemy 04’56’’ (Гърция)
Анна Беата Баранска, Рециклирай 03’19’’ (Полша)
Григорис Мириотис, Орбита 14’33’’ (Гърция)

Уеб сайт >>>
 

03.08/20:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Kokimoto SURPRISE
Самостоятелна изложба на Калоян Илиев Кокимото [паралено събитие]
3 – 31 август 2013



03.08/21:30
Варненски куклен тeатър, заден двор

РЕФОКУС!
Състезателна програма
Продължителност
: 99 мин.

Антонио Де Розе / Италия / Семена / 2013 / 06:59 / 16:9
Лин Ли / Хонг Конг/Великобритания / Представи си / 2013 / 02:51 / 16:9
Марина Макаренко / Украйна / Изтекъл / 2013 / 04:37 / 16:9
Фред. Л'Eпи / Швейцария / Завещанието / 2013 / 08:02 / 16:9
Йоханес Хуго / Германия / Доклад / 2010-2011 / 03:30 / 4:3
Айлийн Стандли / САЩ / Жест на въображение / 2012 / 06:56 / 4:3
Хенри Гуйазда / САЩ / Процесът / 2009 / 02:09
Милена Михалски / Великобритания / Координатна система / 2013 / 01:00 / 4:3
Цсила Толди / Унгария/Великобритания / Почит към извисяваща се сянка / 2013 / 01:22 / 16:9
Уонбин Ян / Южна Корея/САЩ / Condimentum Trigonus fp1 / 2013 / 01:12 / 16:9
Луейн Айрес / Бразилия / Без название I (сериите Пътека) / 2011 / 01:46
Моето име е Скот / Канада / Потъни или плувай / 2013 / 01:00 / 4:3
Алона Родех / Израел / Кучетата, които лаят, не хапят / 2012 / 07:00 / 16:9
Алина Д`Алва Дъчроу / Бразилия/Тунис / Октомври / 2013 / 02:15 / 16:9
Рейко Ишихори / Япония / Светулка за носене / 2012 / 01:39 / 4:3
Александър Калсен / Германия / Къмпинг в пролуката / 2013 / 06:04 / 16:9
Джамила Сабур / САЩ / Playing Possum (b minor) / 2012 / 04:54 / 4:3
Гудрун Филипска и Уилиам Макдоналд / Великобритания / Терил Валентин петел,
изкачване, спускане / 2011 / 06:58
Опасен Удар с участието на Джонатан Ган / САЩ / Безкрайност безкрайност китари / 2013 / 04:42 / 16:9
Яел Соннино-Леви / Великобритания / Блян / 2013 / 01:18 / 4:3
Лиси Прада / Испания / Време за хайку / 2012 / 05:07 / 16:9
Ян Андриаанс / Холандия / Сияние / 2010 / 07:12 / 16:9
Джеймс Сназел / Великобритания / Мълчаливият свидетел / 2013 / 04:30 / 16:9
Анет Дужисин и Тревър Хейгън / Япония / Pontosan! / 2012 / 04:36 / 4:3

 

04.08. неделя


04.08/17:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Среща-разговор
Маркантонио Лунарди (Италия), Златен Видеохолик 2012
Уеб сайт >>>
 

04.08/19:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Среща-разговор

Макс Хатлер (Великобритания / Германия)
Уеб сайт >>>
 

04.08/21:30
Летен клуб ХОРИЗОНТ - градина, Морската градина

ХоризонТАГ
Състезателна програма
Продължителност: 68 мин.

Томоко Хаяма / Япония / Сергия за сладолед във Варна, България / 2012 / 01:02 / 16:9
Рики Мерино / Испания / Не дишай / 2013 / 01:48 / 16:9
Томас Глензел / Австрия / Реклама /2013 / 01:47 / 16:9
Памела Вейл & Джеръми Мос / Хрома / 2012 / 03:26 / 16:9
Клаудия Битран / 2013 / Зоната (латино екшън) / 03:17 / 16:9
Такеши Фуруя / Япония / Хаванско мечтание / 2013 / 06:00 / 16:9
Джоузеф Риджън / Великобритания / Смотаняк / 2013 / 00:38 / 16:9
Бари Ван Дер Рийт / Холандия / Човекът вълк – из „Историята на детската невроза“/ 2013 / 01:00 / 16:9
Жулиан Буне / Франция / Преформатиране / 02:52 / 16:9
Клаудия Битран / Зоната (корейски хорър) / 2013 / 03:04 / 16:9
Адам Шер / Украйна/Израел / Хабиби (Скъпи мой) / 2013 / 06:15 / 16:9
Сандра Ебер / Канада / Неограничено / 2013 / 03:25 / 16:9
Симо Саарикоски / Финландия / Рафаел / 2012 / 03:33 / 16:9
Федерико Калабух / Испания / Трима в една стая / 2013 / 06:35 / 16:9
Клара Апарисио Йолди / Испания/Великобритания / Разпиля наПамет / 2013 / 03:04 / 16:9
Аарон Зегерс / Канада / ((В стазис)) / 2012 / 02:45 / 16:9
Джуна Скендери / Албания/САЩ / Някой от тях гледат / 2013 / 05:50 / 4:3
Акихито Ито / Япония / Архетип / 2013 / 03:08 / 16:9
Каролина Магнусон-Мъри / Великобритания / Електра / 2013 / 01:22 / 4:3
Халил Шариф / Бразилия / Холивуд / 2012 / 01:00 / 4:3
Такеши Фуруя / Япония / Погалена от светлина / 2013 / 05:00 / 16:9
Халил Шариф / Бразилия / Игромобил / 2012 / 01:
00 / 4:3

 

05.08. понеделник

 

05.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

За съспенса или как се скрива бомба под масата
Лектор:
Владия Михайлова (България)
Уеб сайт >>>
 

05.08/19:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Среща-разговор

Сун Питерсен (Дания)
Уеб сайт >>>


05.08/21:30
Клуб Ментол, централен плаж, Варна

АниМентол
Състезателна програма
Продължителност: 105 мин.

Чун Лин Мок (Джолийн Мок) / Хонг Конг / Рецепта за правене на видео, чрез изчисляване без камера (Американски стил) / 2012 / 03:55 / 16:9
E.G.O. (Ente Gestazioni Oniriche) / Италия / Розови насекоми (антимедия диптих - глава №1)/ 2013 / 06:08 / 4:3
Магда Матвеев / Германия/Австралия  / Морфет / 2013 / 06:36 / 16:9
Изабелла Ретковска / Полша / Хипнос / 2011 / 04:00 / 4:3
Кейти Гуудуин / Великобритания / Зората на дъгата / 1939-2011 / 03:29 / 16:9
Давид Родригез Химено / Испания / Разработване-Движение №1 / 2011 / 03:00 / 16:9
Сарада Раух / Индия / Купчина от глави на демони / 01:52 / 16:9
Хайди Стоукс / Великобритания / Park a Person / 2012 / 06:23 / 16:9
Нина Янковиц / САЩ / Real to Reel Shatter House / 2013 / 03:58 / 16:9
Виджейрагхаван С. / Индия / Години / 2012 / 05:19 / 16:9
Лучия Веронези / Италия / Безименен пейзаж #2 / 2013 / 02:52 / 16:9
Селия Ейд и Робърт Корбън / Бразилия / Интерстициални следи / 2013 / 10:47 / 16:9 
Питър Уитънбергер / САЩ / Просто #13 (Аз съм динозавър) / 2013 / 01:37 / 16:9
Денеш Руза / Унгария / Капки / 2012 / 03:00 / 16:9
E.G.O. (Ente Gestazioni Oniriche) / Италия / E.G.O.графия / 2010 / 07:00 / 4:3
Кристин Ууиншъл / САЩ / Разширители за уста / 2013 / 04:13 / 16:9
Изабелла Ретковска / Полша / Потапяния II / 2012 / 03:36 / 4:3
Диего Рамирес / Австралия / DuUuUuH! / 2012 / 02:10 / 16:9
Шон Ким / Южна Корея / САЩ / Oloc Boloc / 2013 / 08:30 / 16:9
Анна Беата и Михал Барански / Полша / Един до друг / 2012 / 02:37 / 16:9
Сандра Араужо / Португалия / Грешка при зареждане на записа / 2012 / 02:55 / 16:9
Хайди Стоукс / Великобритания / Картина на утрешния свят / 2011 / 03:10 / 16:9
Джесика Фенлон / САЩ / Разоръжие / 2013 / 06:36 / 16:9
Джоузеф Риджън / Великобритания / В момента на реализация / 2013 / 01:09 / 16:9
Сарада Раух / Индия / Мудра бухъл: Тирания и ласкателство / 03:55 / 16:9


 

06.08. вторник

 

06.08/16:00
Галерия Архис, бул. Княз Борис I № 67

ArtUP! – Медийни изкуства в България, Гърция и Турция
Проект на Гьоте-институт в Анкара, Атина и София
Лектор: Павлина Младенова (България)

Уеб сайт >>>
 

06.08/17:00
Галерия Архис, бул. Княз Борис I № 67

НЕ НА ФОКУС!
Извън състезателната програма
Продължителност: 99 мин.

Габи Щайнер / САЩ /  АРТодокс (Свободата на ограничението) / 2013 / 38:00 / 16:09
Хуй Ю-Су / Тайван / Домашно видео с приспивателно: среднощните часове / 21:00 / 16:09
Бенедета Панисон / Италия / Ела до Венеция! / 2012 / 20:00 / 16:09
Дарио Леоне / Италия / Мечтание по Apecar / 2013 / 17:08 / 16:09
Орилиен Реал / Франция / Камера оскура: Фрагменти на човечеството II / 2013 / 11:24 / 16:09
Хуй Ю-Су / Тайван / Предстоящo представление / 2012 / 18:00 / 16:09
 

06.08/19:00
Градска художествена галерия - Варна, ул. Любен Каравелов № 1

ЗАКРИВАНЕ

НА ФОКУС
Състезателна програма
Продължителност: 101 мин.

Kиара Томази / Италия / Губейки фокус / 2011 / 03:44 / 16:9
Марко Шифелбайн / Германия / Аз мога. Ти можеш. / 2012 / 07:25 / 16:9
Данило Торре/ Италия / На фокус: Спомени / 2010 / 06:00 / 16:9
Питър Фройнд/ САЩ / Лагер / 2011 / 07:13 / 4:3
Оуен Ерик Ууд / Канада / Чакане / 2012 / 03:05 / 16:9
Диего Рамирес / Австралия / Натъртвания с формата на сърце / 2012 / 02:07 / 16:9
Пиер Вилемин и Жан Вилемин / Франция / Сенчесто езеро / 2012 / 05:35 / 16:9
Андреас Марес / Австрия / Дете / 2012 / 05:28 / 16:9
Санчирчимeг Ванчинжав / Монголия/Германия / Tanihgui Negen Domog (Незнайна приказка) / 2013 / 05:50 / 16:9
Тошики Яширо / Япония / фрагменти; езеро / 2012 / 02:33 / 16:9
Тоби Айедаджоу / Бенин/Тунис / Без име ІІІ / 2012 / 00:42 / 5:4
Феликс Дюфур Лапериер & Габриел Дюфур Лапериер / Canada / Паралел Север / 2012 / 06:48 / 16:9
Джеръми Мос / САЩ / Гледката / 2012 / 04:09 / 4:3
Камила Хаукедал / Норвегия / Момиче на моста / 2012 / 06:53 / 4:3
Джиюн (Джей) Ким / Южна Корея/САЩ / Die Bekehrte / 2013 / 03:12 / 16:9
Дайна Пупкевичуте / Литва / Сума: Урок по пиано / 2012 / 04:05 / 16:9
Йоланта Кизикайте / Литва / Пир / 2013 / 00:53 /3:2 
Патрисия Гилите / Литва/Германия / Lakeside Finish / 2013 / 06:13 / 16:9
Оуен Ерик Ууд / Канада / Да избегнеш избледняването / 2013 / 03:35 / 16:9
Андреас Марес / Австрия / Крава / 2008/2013 / 04:23 / 16:9
Ник Рандс / Бразилия / Анданте 7 / 2009 / 07:00 / 16:9
Анна Адам / Унгария/Франция / Като че ли… / 2013 / 00:39 / 16:9


____________________________________________________________________________________________

 
видеохолика 2014
видеохолика 2013
програма
 позиции
жури
награди & селекция
екип
за пресата
видеохолика 2012
видеохолика 2011
видеохолика 2010
видеохолика 2009
видеохолика 2008

 
       


НОВИНИ


Спонсори
:


 




 
 



 

SiMon & RinaR  |  © 2012 Videoholica 

blogger counter