видеохолика програма 2008
 


СВАЛИ ПРОГРАМАТА НА ВИДЕОХОЛИКА 2008 >>>

идеохолика 2008 програма

8 август 2008 – 16:00 часа/ Радио Варна, Концертна зала (на входа на Морската градина)

1. Саймън Бенет, Холандия, „Машина на истината” - 2007 – 10:45
2. Самба Фал, Сенегал/Норвегия, „Консумания” – 2007 – 4:41
3. Виктор Мутелекеша, Замбия/Норвегия, „Нов в Норвегия” – 2007 – 7:47
4. Мари Магсамен и Стефан Хилербранд, САЩ, „Нека се оженим”– 2008 – 3:30, „Подозрение” – 2008 – 3:00
5. Франк Вернер, Германия, “Време е за мода” – 2002 – 2:00 , „О соле мио” – 2000 – 2:40
6. Роди Симпсън, Англия, „Стълбище” – 2008 – 3:00
7. Дженифър Кампбел, Канада, селектирани видеа – 6
8. Елизабета Тасоти, Италия, „Помощ!” – 2007 – 1:00
9. Джили Ависар, Израел, „Жена, Лъв, Мъж” – 2007 – 10:00
10.
Якоб Белинджър/ Джулиане Беер, Австрия, „Космонавт” – 2008 – 12
11. Чен Вей, Китай, „Замразяване” – 2008 – 2:12
12. Робин Уенари, Англия, „Движение” – 2001/2007 – 4:30

8 август 2008 – 21:00 часа/ Градска художествена галерия, вътрешен двор, ул. Любен Каравелов №1
1. Проксима Данс Компания, Гърция, „Естатичен сегмент” – 2007 – 5:00
2. Владимир Венчарски, България, „Началото на Деня” – 2008 – 2:00
3. Селине Шрьодер, Холандия, „Щтрак на портрет” – 2008 – 1:00
4. Ненад Неделков, Сърбия, „Преминаване” – 2007 – 3:45
5. Виктор Петков, България, „Една тухла” – 2006 – 3:33
6. Жежард Рибера, Испания, „Сам” – 2008 – 3:06 , „Изолиран” – 2007 – 3:20
7. Петър Лазаров, България/Холандия, „Двойнствеността на вятъра” – 2006 – 4:13, “Пърсивал – Завръщането” – 2006 – 7:46
8. Кло Мазло, Франция, „ Любов – Смърт” – 2008 – 2: 50
9. Барбара Агресте, Италия, ”Reptilica” – 2008 – 6:00
10. Мария Питара, Кипър/САЩ, “Untitled” – 2008 – 1:41 min
11. LEMEH 42, Италия, “Как се прави маса” – 2008 – 2:30 min
12. Мишел Фортун, Ирландия, „Общуване в терминала” – 2008 – 2:53
13. Стефан Риебел, Германия, „Без название” – 2007 – 1:02
14. Джон Монaган, САЩ, „Исус, Исус Христос” – 2008 – 3:01
15. Самюел Бестер, Франция, „Моле” – 2006 – 6:00
16. “Unsorted”, Русия, „Адам и Ева” – 2008 – 2:45
17. Барбара Кнезерич, Австралия/Ирландия, “Enough Rope/ Coming Ashore” – 2008 – 10:20
18. Елизабет МакАлпин, Англия, „Шамар” – 2008 – 0:56
19. Женчен Лиу, Китай/Франция, „Строи се” – 2007 – 9:55

Пауза
20. Силия Ейд, Франция, „Джумел” – 2007 – 6:25
21. Дорис Нейдъл, Австрия, „Защо?” – 2007 – 3:22
22. Лина Селъндър, Швеция, „Реконструкция” – 2007 – 6:30, “Вътрешен понд” –2007 – 4:30
23. Пол О”Донохю, Ирландия, „Диаманд под Напрежение” – 2008 – 6:12
24. Дейвид Мут, Австрия, „Броене на Секундите” – 2008 – 2:14
25. Ави Росен – Ephimeral8, Израел, „Дигитални кожи 2” – 2008 – 4:25
26. Йоко Фокушима, Япония/Франция, „Спящи цветя” – 2008 – 0:58
27. Лаура Лии Колс, САЩ/Канада, „Въздух, Светлина, Звук” – 2007 – 7:26
28. Бьорн Ерик Хауген, Норвегия, „Упадък” – 2008 – 3:47

10 Август 2008 – 16:00 часа/ Градска художествена галерия „Борис Георгиев”, ул. Любен Каравелов №1
Селекция „ПОРТУГАЛИЯ” :
1. Серджо Круз, Португалия, „Навън” 2008 – 20:00, „Животни” - 2006 – 3:00
2. Клаудия Матеуш, Португалия, „Неподвижност в движението” – 2005 – 5:00
3. Антонио Пинто, Португалия, “Безимена кула” – 2008 – 4:00
4. Беатриз Албугуергу, Португалия, „Бъдещескоп” – 2007 – 4:24
5. Джонатан Франко, Португалия/Зимбабве, – „Красивата градина” – 2007 – 4:15
6. Анабела Коста, Португалия, „Капки” – 2007 – 2:23, „Бинари” – 2006 – 2:35
7. Карло Сансоло, Бразилия, “Kol Nepheshecha” – 2006 – 3:00, „Бог се крие в облаците” – 2006 – 5:00
8. Ерика Фраенкел, Бразилия, “Cascadura Baby” – 2006 – 5:00

11 август 2008 – 16:00 часа/ Градска художествена галерия „Борис Георгиев”, ул. Любен Каравелов №1
Селекция на център за изследване и развитие на медийни изкуства „PERTE DE SIGNAL”, Монреал, Канада:
1. Николас Бърнърт и Делфине Мийсрок, “Sub–A–Qaat–Ic” – 2007 – 4:30
2. Мириам Бесете, “N’Arche” – 2007 – 3:44
3. Робин Дупиус, „Анокси” – 2007 – 9:15
4. Мартин Месиер, “De L’Entre” – 2007 – 4:00
5. Нели–Ив Райот, “Vihr” – 2006 – 4:08, “Aika” –2007 – 16:36, “Yo” – 2007 – 6:44

Пауза:
1. Венцислав Занков, България, „Хладилникът на художника” – 2006 – 15:20
2. Иван Мудов, България, „14'13 минути приоритет” – 2005 – 13:14, „Трафик контрол” – 2001 – 6:00
3. Нина Ковачева и Валентин Стефанов, България, „Два дни дистанция” – 2007 – 12:10

12 август 2008 – 16:00/ Галерия „АктивАрт”/ Ул. Дунав №5
Селекция на ФЕМЛИНК – „СЪПРОТИВА”:

1. Мария Папачарамбос, Кипър, „Съпротива” – 2007 – 2:00
2. Рокшад Ноурдех, Иран, „Съзидание” – 2007 – 2:00
3. Кагдас Кахриман, Турция, “Residuum” – 2007 – 2:00
4. Вероник Сапин, Франция, „Играта „НИЕ”” – 2007 – 2:00
5. Сабрина Сото, Венецуела, „Съпротива” – 2007 – 2:00
6. Евгения Демниевска, Сърбия, „Любов” – 2007 – 2:00
7. Прила Тания, Индонезия, „Неустойчивост” – 2007 – 2:00
8. К. М. Джуджe, САЩ, „Бент” – 2007 – 2:00
9. Николетта Сталдер, Швейцария, „Спрете часовника!”– 2007 – 2:00
10. Ана Малагрида, Испания, „Столът” – – 2007 – 2:00
11. Юн Айонг, Корея, „Устоява” – 2007 – 2:00
12. Али Саволайнен, Финландия, „Тъчем” – 2007 – 2:00
13. Есперанца Колодo, Ирландия, „Моята кръв” – 2007 – 2:00
14. Джулиана Кунеаз, Италия, „Квантов вакуум” – 2007 – 2:00
15. Рашида Аздау, Алжир, „Танцът на Луиза” – 2007 – 2:00
16. Мария Роса Жижон, Еквадор, „Разрешение за пребиваване” – 2007 – 2:00
17. Кай Сунг, Сигапур, „Desist / Insist / Persist / Resist” – 2007 – 2:00
18. Петра Бауер, Швеция, „Съпротива” – 2007 – 2:00
19. Грациела Такуини, Аржентина, „СисифА” – 2007 – 2:00
20. Фатима Мазмоз, Мароко, „Овца във ваната” – 2007 – 2:00
21. Юе Лиянг, Китай, „Н” – 2007 – 2:00
22. Мурица Кастило, Пуерто Рико, „Нещо за гравитацията и излишъкът” – 2007 – 2:00
23. Бил Коyелани, Конго–Бразaвил, „Съпротива” – 2007 – 2:00
24. Рима Сааб, Ливан, „Истината?” – 2007 – 2:00
25. Бриджита Балтар, Бразилия, „Почивка” – 2007 – 2:00
26. Марилена Преда, Румъния, “Femslogan” – 2007 – 2:00
27. Шантал ди Понт, Канада, „Съпротива” – 2007 – 2:00
28. Феличите Коджо, Сенегал, „Съпротива” – 2007 – 2:00
29. Катя Ефимова, Русия, „Коса” – 2007 – 2:00
30. Каролина Сакуел, Чили, „От една страна на една страна” – 2007 – 2:00
31. Верена Шкаукал, Германия, „Устоявай! Докажи, че съществуваш!” – 2007 – 2:00

12 август 2008 – 21:00/ Куклен театър – градинка пред служебен вход
1. Джиничиро Ишии, Япония/Франция, „Копринена буба” – 2005 – 10:00, “Promenade” – 2007 – 8:30
2. Херберт Стогер, Австрия, „Шивач / Шапкар / Бизнесмен” – 2007/08 – 3:00
3. Стелиос Сарос, Гърция, „Знам те!” – 2007 – 6:26
4. Марчин Дудек, Полша, “Bienal Riposte” – 2006 – 3:15
5. Жу хан Чен, Тайван/Англия, „Танцувайки валс зад теб” – 2006 – 1:05
6. Михаел и Алекс Еберт, Германия, “Bluescape” – 2006 – 2:54
7. Жан–Габриел Перuо, Франция, „Ниджуман но борей” – 2007 – 10:00, „Под сумрак” – 2006 – 5:00
8. Етта Сафве, Швеция, „Северно море” – 2006/07 – 6:00, „Незавършено пристанище” – 2008 – 6:00
9. Тобиас Стернберг, Швеция „Игри с топка” – 2008 – 2:00
10. Жан–Хакон Ериксен, Норвегия, „Да построиш нищо от нещо” – 2008 – 6:30
11. Клод Шузел, Франция, „Работа” – 2006 – 5:24
12. Золт Вазарелий, Унгария, “Yamakashi” – 2007 – 4:36
13. Красимир Костов, България, „Фигура на пода” – 2006 – 2:55

Пауза
14. Ангелина Васкопулу, Гърция, „Пресичане в средата” – 2008 – 4:25, „Пръстен „ – 2008 – 2:14
15. Гун Холстрйом, Германия, „ Архипелаг” – 2008 – 6:20
16. Тамара Кап, Люксембург, „Напускайки те” – 2008 – 4:30
17. Александър Николов, България, „Жените” – 2008 – 3:50
18. Ралф Колмар, Германия/Англия, „Крилете на Хамбург” – 2008 – 1:46
19. Джен Куанг Чанг, Тайван, „Ом” – 2008 – 5:00
20. Хари Левен и Джон Пигрим, Англия, „8 към силата 2” – 2008 – 16:00

13 август 2008 – 21:00/ Археологически музей, вътрешен двор
1. Лусандре Пегия и Петри Шерер, Белгия, „От сърцето – Изход за душата” – 2007 – 1:00, “Любов, Лъжи, Кървене” – 2008 – 3:43
2. Хуун Жоо Баек, Южна Корея/Анг., „Размера на юмрука на Тодер” – 2008 – 11:00
3. Недко Буцев, България/Куба, „Емиграция” – 2006 – 6:30, “De Cent Y Concicli” – 2006 – 6:30
4. Киара Фумаи, Италия, „Мустакатата Жена” – 2007 – 1:05, “I’m A Junkie!” – 2007 – 3:07, „Нощта е още млада” – 2007 – 4:33
5. Георги Кръстев, България, „Постграфити” – 2008 – 2:00
6. Трифон Калфов, България, „Животоподдържащи системи” – 2008 – 5:00
7. Робин Кители, Англия, „Пробен фантом” – 2007 – 5:03
8. Рафаел Лоранd, Франция, “En Contre – Ecran Les Incarnes” – 2007 – 3:47, “Apocryphe Du Lazaret” – 2007 – 7:40, ”Happy New Man” – 2007 – 1:15
9. Натали Кай, Англия, „Пристигане” – 2006 – 8:30
10. Хейди Хааннинен, Финландия, „Идеологическа азбука” – 2008 – 7:00
11. Алесандро Бручини, Италия “eZS ; sequenza 1” – 2006 – 4:39
12. Хели Мизрахи, Израел, „Без мечки, без гора” – 2008 – 2:28
13. Джеймс Шилтън, Англия, „Загубено и намерено” – 2008 – 3:10
14. Лина Селъндър, Швеция, „Товае е мястото” – 2001 – 6:30
15. Теофанис Ноускас, Гърция, „Пътуване, Чакане, Вечеря” – 2007 – 4:38

Пауза
16. Мари Магескас, Франция, „Идеално заболяване 1”– 2007 – 6:54
17. Ребека Палов, САЩ, „Ключ по размер” – 2008 – 3:17
18. Ренета Ситоу, САЩ, “The Dawson’s Greek Project 1” 2005–2006 – 2:46, “The Dawson’s Greek Project 4” 2005–2006 – 4:55, „Поема от звука на Макинтош 10” – 2006 – 2:56
19. Дейвид Уин, САЩ, „Вълни” – 2007 – 1:20
20. Микаел Прей – фетиш 23, Швеция – 2007 – 6:52

15.08. петък ” – 21:00/ Галерия „Георги Велчев/ Ул. Радко Димитриев №8
ИЗБРАНО ОТ ВИДЕОХОЛИКА 08


Постоянни прожекции в Градска галерия – таван от 7 август

МОНИТОР №1
1. Саймън Ратиган, без име, – 2008 – 10:00
2. Ху Чо, Южна Корея/Австралия, „Моето име е Ху Чо!” – 2008 – 1:51, „Моето име е На Йонг Куйон!” – 2008 – 2:49
3. Шиин Бърн, Англия, „Терорът, който създадохме” – 2006 – 2:22
4. Бреджите Листенбергер и Жан–Люк Бодмер, Швейцария, „3Х3” – 2008 – 3:00
5. Стюард Паунд, Англия, „Пощенска каричка” – 2003 – 2:54
6. Сам Холден, Англия, „70 снимки...” – 2007 – 5:50
7. Ву Чиа Хуа, Тайван, „Спектрално поле” – 2007 – 7:28
8. Астрид Елизабет Банг, Норвегия, „Разбиване” – 2008 – 2:20
9. Браян Дамерън, Сащ, „Доказателство 2” – 2007 – 7:27
10. Джеймс Куук, САЩ, „Разходка” – 2006 – 4:01, „Танцът на Шива” – 2006 – 4:57
11. Виктор Мутелекеша, Замбия/Норвегия, „Cry, The beloved Country” – 2007 – 8:00
12. Ема Боуен, Шотландия, “H2O” – 2007 – 4:06
13. Сергей Пацкевич, Русия, „Секс” – 2007 – 2:40, „Супа” – 2007 – 3:50

МОНИТОР №2
1. Алекс Хетерингтон, САЩ, без име, 2008 – 9:52
2. Дана Седеровски, Швеция, „ Специални Известия” – 2008 – 14:00
3. Кристиан Уайт, Шотландия, „Splice” – 2006 – 1:00
4. Люк Ленор, Белгия, „Изгледът” – 2008 – 5”08
5. Ира Едуардовна, Русия/САЩ, „Басейнът” – 2005 – 1:00, „Стаята” – 2007 – 1:00, „Рулетка” – 2008 – 2:00
6. Бриджит Уолкър, Австралия, „Минало Перфектно, Сегашно Продължително” – 2008 – 3:25
7. Джейни Бейнс, Англия, „Паркът „Виктория” – 2007 – 1:30, Без име – 2007 – 2:35
8. Вирджиния Фолопе, Франция, „Ваната на В.” – 2002 – 4:34
9. Кевин Логан, Англия „ Рецитация” – 2001 – 4:30
10. Флориан Гуинер, Германия – „Декорация” – 2007 – 5:22

МОНИТОР №3
1. Натан Бойер, САЩ, „Пуснете Дракона – вътре!!” – 2007 – 5:38
2. Меган Ле Борис, САЩ, „Слонова кост” – 2006 – 5:11
3. Адам Троубридж, САЩ – snstcntnr.1 – 2007 – 3:34
4. Го Еун Им, Южна Корея, „Зацикляне” – 2008 – 3:50
5. Каролин Кап, САЩ, „Циркулация” – 2007 – 2:17
6. Лиу Фей Лиу, Китай, „Земя без надежда” – 2007 – 7:16
7. Уилфред Агрикола де Колон, Германия, „Ранна неделна утрин – Ърбан– Лъч” – 2007 – 4:30
8. Адам Лауренс, Англия, „Досъбрано” – 2008 – 6:00
9. София Хаджипапа – Джии, Кипър, „Още един самотен ден” – 2008 – 5:12
10. Петър Саймън, Германия, Стоманени кожи” – 2007 – 6:50
11. Хенри Гyиазда,САЩ, „Къщата на куклите е ...” – 2007 – 5:48
12. Даниел Родриго, Испания/Англия – „Модна смърт” – 2007 – 4:51
13. Театрална формация „Танц на Дракона”, Канада – „Последните дни на Лев Троцки” – 2008 – 10:00

МОНИТОР №4
1. Айлийн Ламбърт, Ирландия, „Заскрежена сянка” – 2006 – 4:00
2. Клейтън Флин, САЩ, zondertitel_vier.mov – 5:04, EarhtSolarSystemDeepSpaceScience_NorthCreeGrassDance_Background_Audio_2 – 3:23
3. Ричард О’Съливан, Великобритания, Ferndale, Western Canyon, Los Angeles – 10:00
4. Паскал Домбис, Франция, “@tom1k” – 2008 – 10:00
5. Нам Санг Ум, Южна Корея/САЩ, „Тих вик” – 2004 – 4:34, „Флукция” – 2004 – 7:21, „Изучаване на кожата” – 2004 – 0:54
6. Торстен Флейш, Германия – „Енергия!” - 2007– 5:00
7. Михо Сузуки, Япония/САЩ, „Тичай да си спомниш?” 2001–2007– 45:00

 

СВАЛИ ПРОГРАМАТА НА ВИДЕОХОЛИКА 2008 >>>

идеохолика 2008 програма
 
видеохолика 2014
видеохолика 2013
видеохолика 2012
видеохолика 2011
видеохолика 2010
видеохолика 2009
видеохолика 2008
 програма
селекция
екип

 
       


НОВИНИ


Спонсори
:


 




 
 



 

SiMon & RinaR  |  © 2012 Videoholica 

blogger counter